Paczucha dla sierściucha 2014!

Ciepły, suchy dom. Masz to szczęście, że w takim mieszkasz? Ja też. Ale są na świecie istoty dla których przetrwanie zimy, to prawdziwy wyczyn. Mam tutaj na myśli zwierzęta bezdomne, czy też te ze schronisk.

Nie da się ukryć, że czuję się emocjonalnie związany ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Józefowie. Nigdy tam nie byłem, zawsze miałem dom, ani razu się nie zgubiłem, ale mam świadomość, że czworonogom w schronach pomoc jest potrzebna.

Chcę zaprosić Was do prowadzonej przeze mnie akcji „Paczucha dla sierściucha 2014”. W jej wyniku przekażemy dary dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie. Co jest potrzebne?

Oprócz kocy, polarów i innych ocieplin do bud potrzeba też mokrej karmy dla szczeniaków i kotów, żwirku, porządnych emaliowanych garnków (jako misek do karmienia), podkładów chłonnych (do nabycia  w aptece), kubraczków dla psów na zimę .Jeśli kołdry i poduszki, to bez pierza.

Zachęcam do sprawdzenia szaf, zagadania z rodziną. Może gdzieś leży stary koc? Materiał? Jakiś garnek nie jest już używany? Stara kołdra (bez pierza)? Jeżeli jesteście w stanie kupić jakąś karmę dla szczeniaków lub starszych zwierząt, to oczywiście też zbieram do przewozu.

Zgromadzone rzeczy jeżeli wszystko dobrze pójdzie będę chciał zawieść do schroniska 26 lub 28 listopada. Uznajmy zatem datę 26 listopada za graniczną. Mamy więc ponad 3 tygodnie. Pańcia bywam często na warszawskim Bródnie – można się z nią umówić tam lub podjechać do domu na Ostródzką. Generalnie możecie próbować spotkać się indywidualnie.

Kontaktujcie się w dowolny sposób – przez komentarze, przez fb, przez formularz na stronie.

Jeżeli nie jesteś z Warszawy, przekazanie darów Pańci jest dla Ciebie zbyt trudne, to zorientuj się proszę jakie przytuliska masz w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Jestem pewien, że Twoim schroniskowym psim sąsiadom pomoc również się przyda.

PS Jak było rok temu możesz zobaczyć tutaj.

Reklamy

One comment

  1. […] akcję „Paczucha dla sierściucha 2014″ (pisałem o niej tutaj)? Zbieraliśmy dary dla Schorniska dla Zwierząt w Józefowie. Ja to tylko lekko koordynowałem, […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: